לרישיון טייס ישראלי יש לעבור 6-7 מבחנים המחולקים על פי מקצועות:

  • ידע טכני כללי
  • חוקת אויר
  • מטאורולוגיה
  • נווטות
  • ספר מטוס סגור
  • ספר מטוס פתוח (אין צורך בהגדר אז”מ)
  • רישיון רדיו טלפון (RT)

כל המבחנים הם מבחנים אמריקאים. כל המבחנים בעברית למעט מבחן RT בשפה האנגלית.

לימודי התיאוריה הם חלק בלתי נפרד מלימודי הטיסה ומכאן חשיבותם הרבה. טייס חייב להכיר וליישם במהלך הטיסה את כל אחד ממקצועות הטיסה. בית הספר שלנו מציע שלוש אפשרויות לימוד:

  1. לימוד עצמי.

החניך יקבל מאתנו את כל חומרי התיאוריה, מבחנים לדוגמא, סרגלי ניווט, מפות, מחשבוני ניווטו ושאר העזרים הנדרשים למבחנים. החניך ישב בבית וילמד בעצמו. כשיהיה מוכן ייגש למבחנים ברשות התעופה האזרחית. כמובן שמדריכי בית הספר יעזרו, יתמכו ויענו על שאלות במידת הצורך.

עלות – חינם

  1. קורס לימודים פרונטלי

בבית הספר שלנו מתקיימים בערבים קורסים מסודרים ללימודי תיאוריה בכיתות לימוד מסודרות. בכיתה כ 10-15 חניכים הנפגשים מדי שבוע. משך כל קורס כחודשיים. מתוך 6 המקצועות אנו מקיימים 4 קורסים. מבחן ספר מטוס ומבחן חוקת אוויר הם מבחנים קלים שלא דורשים קורס.

עלות – 820 ₪ לכל קורס. ניתן להירשם לקורס אחד או לכולם.

  1. הדרכה פרטית

לחניך מוצמד מדריך פרטי ללימודי קרקע. המפגשים יהיו בבית החניך, בבית הספר או בכל מקום שיקבע על ידי החניך. ההדרכה היא אחד על אחד. משך ההדרכה על פי דרישות החניך.

עלות 150 ₪ לשעת הדרכה

 

תיאוריה לקורס טיס מיושמים בכל טיסה וטיסה. ניתן אמנם ללמוד למבחנים בלימוד עצמי ולעבור את המבחנים אך כדי להטמיע היטב את החומר הנלמד כך שילווה אותך במהלך כל שנותייך כטייס אנו ממליצים להשתתף בשיעורי הקרקע הניתנים במסגרת בית הספר בליווי מדריכים ועזרי לימוד

 

ציון מעבר בכל הבחינות של רשות התעופה האזרחית הוא 70 (למעט ספר המטוס הדורש ציון מעבר של 80)

במקביל למבחני התיאוריה לקורס טיס תוכל להמשיך את הקורס המעשי.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

שיעור טיסה

איך מתנהל שיעור בקורס טיס?

בית הספר מאפשר לתלמידיו לבחור מתי וכמה שיעורים יעשו במהלך השבוע. אנו ממליצים לקיים שני שיעורים לפחות במהלך השבוע בכדי לשמור על רצף.

בית הספר יעמיד לרשותך את צוות המדריכים המנוסה ביותר אשר יעבירו במהלך השיעורים ידע רב לתלמידים.

כל שיעור טיסה מחולק לשלושה חלקים אשר כל אחד מהם חשוב באותה המידה:

בחלק הראשון יקבל כל תלמיד פירוט לגבי מה שהולך להתרחש במהלך הטיסה ומהו הנושא הנלמד(תדריכים).

חלקו השני של השיעור הוא כאמור החלק של הטיסה עצמה בה תטיס את המטוס בליווי צמוד של המדריך אשר ילמד אותך צעד צעד ובבטיחות כיצד להטיס בסופו של דבר מטוס באופן עצמאי בצורה הטובה ביותר.

החלק השלישי יוקדש לתחקיר מפורט של מה שהיה בזמן הטיסה, כיצד הדברים התאורטיים שהיו בתדריך השתלבו באופן מוחשי בטיסה, מה יש לשפר, ומה יש לשמר .

בית הספר שלנו מקדיש מספר שיעורים נכבד בו הוא מסביר ומדגים מצבים מסובכים שניתן להיכנס אליהם במהלך הטיסה ויסביר לך כיצד לצאת ממצבים אלו במהירות ובבטיחות(הן הסברים מילוליים והן ביצוע הפעולות הדרושות על ידך).

כל מדריך יפעיל את שיקול דעתו לגבי כמות השיעורים הנדרשת לחניך מסוים לפני טיסת הסולו הראשונה ויגיש אותו רק בתנאי שהוא בטוח שהוא הביא את החניך לנקודה בה הוא יבצע אותה בצורה טובה.