אם יש לכם חלום להטיס מטוס בכוחות עצמכם אז דעו כי חלום זה רחוק מרחק מספר חודשים מהגשמתו. לימודי טיסה הם כבר לא נחלת חיילי צהל בלבד, ניתן ללמוד לטוס לימודי טיסה אזרחיים הכוללים את כל הנדרש לקבלת הרישיון המיוחל.

בכדי לממש את החלום הזה יש צורך כאמור לעמוד בכל הקריטריונים. מבחינה בריאותית יש צורך כמובן להמציא את כל האישורים המוכיחים כשירות להפעיל מטוס בכוחות עצמכם. כמו כן לקבלת הרישיון צריך לעמוד בכל המבחנים העיוניים והמעשיים עד לבחינה המעשית האחרונה.

לימוד טייס הוא מורכב כאמור גם מלימודים אשר כוללים בין היתר לימודי טיסה במצבים שונים , טיסות לילה וכמו כן יכולות נחיתה בשדות תעופה כאלה ואחרים. לימודי טיסה הם גם כוללים יכולת ניווט, טיסה עם מכשירים ומצבים מסוכנים.

לימוד טיסה? איך בנוי מבנה שיעור טיסה?

כל שיעור לימוד טייס הוא מורכב למעשה משלושה חלקים שהם כוללים את הטיסה עצמה, הטיסה נערכת לרוב בין חצי שעה לשעתיים. לפני החלק של הטיסה יערך תדריך מקצועי שבו יוסבר לכל תלמיד נושא השיעור וכל מה שנרצה להשיג בשיעור. התדריך לקראת הטיסה הוא עניין של עד שעה בהתאם לנושא השיעור.

כמו כן בסיום כל שיעור לימוד טייס אנו נערוך סיכום שיעור, תחקיר של כל מהלך הטיסה על מנת ללמוד ולהפיק את המקסימום מאותו השיעור. הפקת הלקחים חשוב מאוד כהכנה כבר לשיעור הבא. רגע השיא של כל לימוד טיסה הוא הרגע בו התלמיד יעלה לאוויר בכוחות עצמו ויטוס את טיסת הסולו הראשונה שלו.

יש לציין כי הרגע בו יטוס התלמיד לבדו הוא נתון לשיקולי מדריך הטיסה ועל פי ניסיונו להבין כי התלמיד אכן הגיע לרגע בו יוכל לשלוט במטוס בכוחות עצמו כאשר המדריך מלווה אותו עם מכשיר קשר מהקרקע.

לימודי טייס? רק ב- iFly !

חברת  iFlyממוקמת בחולות ראשון לציון, צוות מדריכים מקצועי ומיומן ללמד לימודי טייס אשר רכש ניסיון רב שנים בהסמכתם של תלמידי טייס רבים. ההדרכה לכל תלמיד ותלמיד נעשית באווירה שלווה ומתוך אהבה לטיסה. לימודי טיסה באחריות ובמקצועיות רבה .