המתנות שאנחנו מעניקים, בין אם ליקירינו ובין אם לעצמנו, לרגל אירועים מיוחדים (יום הולדת 50, בר מצווה, יום נישואין 20) וגם “סתם” כך, הולכות ומשתכללות עם השנים – בעיקר בגלל הצורך הכל כך מובן בריגושים חדשים והוספת טעם וצבע לחיים. טיסות חוויה בארץ הן ללא ספק מתנה מרגשת במיוחד הגורמת להתלהבות של ממש אצל מי שזוכה לקבל אותה, לסיפוק רב אצל מי שהעניק אותה ובאופן כללי הופכת לאירוע בלתי נשכח.
ישנם סוגים רבים של טיסות חוויה בארץ, כולל כאלה שבמהלכן אנחנו הופכים טייסים לשעה קלה ומרגישים את העוצמה וההנאה העצומות הטמונות בהטסת מטוס (כמובן תחת פיקוח הדוק של טייס מומחה). המגוון הרחב מאפשר להתאים באופן אופטימלי את הטיסה למקבל המתנה ולהבטיח אושר עילאי, וגם המחיר (בניגוד לחוויה) אינו בשמיים.

קו החוף בשקיעה או מצדה בבוקר: טיסה לכל מקום שתרצו כמעט
ישראל היא אולי מדינה קטנה יחסית, אבל יש בה לא מעט אתרים מרהיבי עין. טיסה מעליהם ואליהם היא דרך ייחודית ונהדרת לחוות אותם ולהתבונן בהם מזווית שונה לגמרי מזו אליה אנחנו רגילים.
דוגמאות לטיסות חוויה בארץ הן טיסה מעל קו החוף של גוש דן לעת ערב וכך ליהנות הן משקיעה קסומה והן משלל האורות הנדלקים בזה אחר זה ומאירים את מרכז הארץ; טיסה למצדה – חוויה שכמובן כוללת גם סיור באתר המרתק, טיול במדבר, אירוח במאהל בדואי או כל פינוק אחר שתרצו; טיסה לגליל ובילוי באזור שכולו שלווה ונחת; ועוד ועוד.
הצעת נישואין, בילוי רומנטי, הפתעה לילד: מתנה לכל מטרה
טיסות חוויה בארץ הן כאמור מתנה מעולה לכל מטרה.
הצעת נישואין, למשל, הפכה בשנים האחרונות לאירוע שרבים וטובים מנסים להפוך אותו לכזה של פעם בחיים, ומחפשים דרכים מקוריות ככל האפשר להוציא אותו לפועל. למי שרוצה להוכיח כי עבורו, ולמען האהבה, אכן השמיים הם הגבול, טיסה בשמי הארץ היא הזדמנות מצוינת לעשות זאת. ניתן לעשות זאת הן במטוס עצמו (אם תרצו להעצים את הרושם, אפשר להכין מראש שלט נסתר ובו ההצעה המרגשת) והן באמצעות שלט ענק הממתין על הקרקע ונחשף לעיני מושא ההצעה כשהמטוס עובר מעליו.
גם זוגות שכבר התחתנו יכולים, כמובן, ליהנות עד מאוד מטיסות חוויה בשמי ישראל, להעניק לעצמם פסק זמן מוחלט ממטלות היומיום והשגרה השוחקת, ולהוסיף פינוקים שונים לשם חיזוק הרומנטיקה.
טיסות חוויה בארץ הן גם הפתעה משמחת במיוחד לילדים, ובפרט לאלה העומדים לחגוג בת/בר מצווה. טיסות חוויה לילדים בשמי הארץ מאפשרות בדרך כלל לצרף אדם או שניים נוספים לחוויה – בין אם חבר טוב של הילד ובין אם הורים שרוצים לקחת חלק בחוויה.
כל אחד יכול להיות טייס
סוג אחר של טיסות חוויה בארץ הוא כזה שבו אנחנו הופכים טייסים, לפחות לשעה קלה.
במקרים אלה, החוויה כמובן כפולה ומכופלת: לא רק שאנחנו זוכים לצפות בנופים היפים של ארצנו מנקודת מבט המקנה פרספקטיבה חדשה ומרתקת, אלא שאנחנו נהנים מכך שההגה ושאר הידיות והכפתורים המשמשים להטסת המטוס נמצאים בידיים שלנו (כשכמובן מדובר במערכת כפולה כך שטייס מנוסה מסייע לנו להטיס את המטוס).
חשוב להדגיש שעל פי הנחיות משרד התחבורה אין אפשרות לצרף נוסעים נוספים לטיסת חוויה שכזו.